0

Hvězdářské dalekohledy pro děti od 6 do 15 let. Dalekohledy pro děti se především liší od dalekohledů pro dospělé v jednodušším použití, menší velikostí a nízkou hmotností. Navíc dětské dalekohledy nevyžadují žádné zvláštní znalosti pro jejich použití, a jsou připraveny k okamžitému použití a to ihned po vybalení a velmi jednoduché montáži.

 

Elektronický asistent iPoradce. Stále přemýšlíte, jaký dalekohled vybrat? Elektronický asistent iPoradce spolehlivě poradí, který typ bude nejlépe vyhovovat právě Vám.

 

Astronomická_kalkulačka. Tato kalkulačka vypočítá možnosti Vašeho dalekohledu a pomůže při výběru okulárů. Přesně spočítá parametry (zvětšení, zorné pole, vzdálenost výstupní pupily) dalekohledu při použití jiných okulárů. Je naprosto nepostradatelným pomocníkem pro ty, kteří se rozhodují pro koupi dalekohledu a okulárů.

 

Co lze vidět pomocí dalekohledu. Každý, kdo přemýšlí o zakoupení dalekohledu, by zajisté rád znal přesnou odpověď na otázku: "Co všechno s tímto zařízením uvidím?" Žel, naprosto přesná odpověď na tuto otázku neexistuje, neboť jakou část z bohatství hvězdné oblohy pomocí dalekohledu uvidíte, závisí na mnoha a mnoha faktorech: pouliční osvětlení, znečištění ovzduší velkých měst, kvalita přístroje, neméně významnou roli hraje konečně i zkušenost pozorovatele. Nicméně Vám částečnou odpověď na tuto otázku pomůže najít následující tabulka.

 

Montáže k hvězdářským dalekohledům. Tabulka obsahuje přesné údaje o nosnosti montáží pro dalekohledy s uvedením hmotnosti jednotlivých součástí montáže a celkové hmotnosti bez trubice dalekohledu.

 

Optimalizace kolekce okulárů. Prakticky každý amatér astronomie po zakoupení hvězdářského dalekohledu, ihned začíná přemýšlet o pořízení sady okulárů, která mu umožní pokrýt nezbytný rozsah zvětšení.

 

Umění pozorování DeepSky. Co si budeme povídat, často je mnohem snazší zahlédnout černou kočku v tmavé místnosti, než sledovat přízračné světlo galaxie nebo mlhoviny. Hlavním problémem a úkolem pro začínajícího astronoma-amatéra je naučit se koukat.