Okulár Omegon Redline SW 13mm 70° 1,25″
Třináctimilimetrový okulár série Redline SW nabízí zorné pole 70° - dostatečně široké na to, abyste při pohledu do okuláru opravdu "vstoupili" do obrazu. Ať už sledujete otevřené hvězdokupy, planetární mlhoviny nebo povrch Měsíce, 13mm ohnisková vzdálenost zajišťuje vyvážené zvětšení, při kterém objekt zaplní zorné pole a zároveň neztrácí jas.
Dvacetimilimetrový oční odstup (eye relief) je praktická věc, na kterou oceníte každou chladnou noc - okulár pohodlně používají i pozorovatelé s brýlemi. Nastavitelný očnicový koš se přizpůsobí různým preferencím a zabrání rušivým odleskům z okolí. Vícenásobné antireflexní pokovení optické soustavy zvyšuje propustnost světla a kontrast obrazu.
Astrofotografie a příslušenství
Okulár je vybaven závitem pro filtry, takže připojení planetárního, UHC nebo CLS filtru je otázkou několika vteřin. Volitelný adaptér pro fotoaparát umožňuje přímé projekční snímání - nemusíte hledat kompatibilitu s příslušenstvím jiných výrobců. Standardní průměr tubusu 1,25″ zaručuje kompatibilitu s naprostou většinou teleskopů na trhu.
Technické parametry
| Ohnisková vzdálenost |
13 mm |
| Připojení k dalekohledu |
1,25″ |
| Zdánlivé zorné pole |
70° |
| Oční odstup |
20 mm |
| Pokovení optické soustavy |
vícenásobné |
| Typ |
okulár |
| Série |
Redline |
| Nastavitelná očnicová miska |
ano |
| Volitelný adaptér pro fotoaparát |
ano |
| Závit pro filtr |
ano |
| Plnění inertním plynem |
ne |
Okulár Omegon Redline SW 13mm 1,25″ je spolehlivý nástroj pro vizuální pozorování i projekční fotografii. Série Redline SW je konstruována tak, aby pozorovateli poskytla ostrý a kontrastní obraz bez zbytečných kompromisů - ohnisková vzdálenost 13 mm a zorné pole 70° z něj dělají jeden z nejuniverzálnějších okularů pro práci s refraktory i reflektory středních průměrů.